Kalendarze 2020 Nowe produkty w ofercie - torby prezentowe i naklejki 3D NOWOŚĆ! - Wizytówki z folią Soft-Touch Metalowe długopisy reklamowe z grawerem laserowym Teczki gratulacyjne złocone i tłoczone Przypinki - metalowe znaczki z agrafką Promocja - 100 szt. plakatów A3 za 99 zł brutto

Druk solwentowy na foliach samoprzylepnych

Druk solwentowy na foliach samoprzylepnych

Wielkoformatowy druk solwentowy na foliach samoprzylepnych to jeden z głównych rodzajów druku wykonywanych w tej technologii. W ten sposób można wykonać wiele różnych realizacji, począwszy od małych naklejek wyciętych po kształcie, przez wyklejane tablice PCV, aż po wyklejanie witryn okiennych i całych samochodów.

 

DRUK SOLWENTOWY NA ZWYKŁEJ BIAŁEJ FOLII

Podstawą jest druk na zwykłej białej folii samoprzylepnej. Na zewnątrz stosujemy przede wszystkim folię błyszczącą z szarym klejem, dzięki czemu wydruki są lepiej wysycone, a zanieczyszczenia spływają samoczynnie wraz z deszczówką. Zastosowanie szarego kleju pozwala na bezpośrednie zaklejanie starej grafiki, bez widocznego efektu prześwitywania. Wydruki na zewnątrz można laminować w celu zwiększenia odporności na blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych.

Natomiast do wnętrz, a w szczególności na stoiska targowe, zalecamy folię matową, bo dzięki temu na grafice nie widać odbłysków światła. W tym przypadku zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania folii z szarym klejem i zabezpieczania wydruku lakierem UV.

Posiadamy również szybki i precyzyjny ploter tnący SummaCut D120 z systemem optycznego pozycjonowania OPOS, który pozwala wydrukowane wcześniej naklejki wyciąć w dowolny kształt.

Warto w tym miejscu również wspomnieć o tym, że na życzenie Klienta możemy wydrukować grafikę w technologii UV bezpośrednio na płycie PCV, zamiast wyklejać podłoże folią samoprzylepną.

 

DRUK SOLWENTOWY NA FOLII PRZEZROCZYSTEJ

Taki druk jest często wykorzystywany do wykonania naklejek wycinanych po kształcie, jako etykiety przeznaczone do znakowania wszelkich produktów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w naszej technice solwentowej nie możemy wykonać białego poddruku, więc kolor nadruku miesza się z kolorem podłoża. Dlatego najlepiej sprawdzają się naklejki z ciemną grafiką naklejane na jasne podłoża.

Drukując na folii bezbarwnej w odbiciu lustrzanym i zaklejając wydruk białą folią, można uzyskać naklejkę mocowaną od wewnętrznej strony szyby - to częsty wymóg umieszczania reklam na szybach w pasażach handlowych.

Zamiast wydruku solwentowego możemy zaproponować Państwu nieco droższy druk UV, który pozwala na wybiórczy poddruk białym kolorem, a dodatkowo można w różny sposób (w różnej kolejności) łaczyć warstwy kolorowe i białe, uzyskując w ten sposób wiele różnych zastosowań naklejek, w szególności naklejki dwustronne.

 

DRUK SOLWENTOWY NA FOLII TRANSLUCENTNEJ DO PODŚWIETLEŃ

Druk na folii translucentnej przeznaczony jest do wyklejania lica z plexi w podświetlanych kasetonach reklamowych. Folia translucentna dzięki swojej unikalnej strukturze, bardzo dobrze rozprasza w sobie światło, niezależnie czy jest naklejona na plexę mleczną czy przezroczystą.

W druku solwentowym trudno jednak uzyskać dobry wizualnie kompromis pomiędzy jakością grafiki przy włączonym i wyłączonym podświetleniu. Z tego powodu proponujemy Państwu rewelacyjnej jakości 3-warstwowy druk UV, który całkowicie rozwiązuje ten problem. W trybie CMYK-WHITE-CMYK grafika wygląda idealnie zarówno po podświetleniu jak i bez niego. Dodatkowo nie ma konieczności drukowania na folii - grafikę do kasetonu w technologii UV można wykonać bezpośrednio na podłożu z plexi lub poliwęglanu!

 

DRUK SOLWENTOWY NA FOLII OKIENNEJ OWV (One Way Vision)

Folie okienne One Way Vision, czyli potocznie zwane folie perforowane, służą do wyklejania szyb witryn sklepowych i szyb samochodowych. Ich wyjątkowa konstrukcja sprawia, że z zewnątrz wyraźnie widać nadrukowaną grafikę, a od wewnątrz folia jest niemal niezauważalna - folia nie jest barierą dla światła a otoczenie widać przez nią wyraźnie, bez zniekształceń.

Jest to zjawisko optyczne, które działa jednak tylko w przypadku, gdy na zewnątrz (od strony grafiki) jest znacznie jaśniej niż wewnątrz. W długie zimowe wieczory, gdy w pomieszczeniu jest zapalone światło, a na zewnątrz jest już zupełnie ciemno, folia perforowana i nadrukowana na niej grafika praktycznie znika. Również na szybach działowych w pasażach handlowych czy pomiędzy pomieszczeniami w firmie, grafika jest słabiej widoczna, gdyż poziom oświetlenia jest podobny po obu stronach szyby.

Trzeba też pamiętać o tym, że folia OWV naklejona na szyby samochodowe, w trakcie deszczu i przez pewien czas po nim staje się nieprzejrzysta. Krople wody zbierające się w otworach folii całkowicie deformują obraz, a nie można ich osuszyć wycieraczką. Zresztą i tak zaleca się demontaż tylnej wycieraczki, żeby nie uszkadzać folii i nadrukowanej grafiki.

Wydruki solwentowe na folii OWV, ze względu na sposób ekspozycji, należy zawsze zabezpieczać lakierem z filtrem UV !

 

DRUK SOLWENTOWY NA FOLII WYLEWANEJ

Folia wylewana to najwyższa półka folii samoprzylepnych o trwałości szacowanej nawet na 10-12 lat. Jest ona znacznie cieńsza i zdecydowanie bardziej elastyczna niż zwykła folia monomeryczna, czy nawet folia polimerowa. Jej przeznaczeniem jest oklejanie całej bryły karoserii samochodu (tzw. wrapping). Folia wylewana znakomicie dopasowuje się do przetłoczeń i wypukłości karoserii, a specyficzny skład i konstrukcja warstwy klejącej pozwala na stosunkowo łatwe podrywanie i pozycjonowanie folii podczas wyklejania. Na koniec, już po wyklejeniu, folia jest wygrzewana opalarką, co aktywuje klej i sprawia, że folia "zapamiętuje" kształt karoserii.

Wydruki na folii wylewanej przeznaczonej na samochód koniecznie należy zabezpieczyć. Można to zrobić lakierem płynnym z filtrem UV, laminatem w postaci bezbarwnej folii wylewanej z filtrem UV lub specjalną ultra-cienką folią teflonową.

 

FOLIA MAGNETYCZNA

Jeśli używają Państwo samochodu prywatnego do celów firmowych, to informujemy, że wykonujemy również magnesy reklamowe na samochody. Najczęściej jest to folia magnetyczna (magnes o grubości 0,7 mm w rolce o szerokości 61 cm), na który naklejamy zwykłą białą folię samoprzylepną z nadrukiem solwentowym. Ze względu na zastosowanie, zalecamy lakierowanie wydruku laminatem płynnym z filtrem UV, który jednocześnie zabezpiecza grafikę przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Mamy zwyczaj zaokrąglania rogów formatki, dzięki czemu prawidłowo zamocowany magnes na czystej karoserii bez zaprawek blacharsko-lakierniczych powinien wytrzymać nawet jazdę z prędkością do 120 km/h.


Aby zapoznać się z cenami wszystkich naszych usług pobierz aktualny cennik [plik PDF ok. 3 MB]

O firmie Kontakt

Copyright 2011 Digicom Centrum Druku Cyfrowego