Kalendarze 2020 Nowe produkty w ofercie - torby prezentowe i naklejki 3D NOWOŚĆ! - Wizytówki z folią Soft-Touch Metalowe długopisy reklamowe z grawerem laserowym Teczki gratulacyjne złocone i tłoczone Przypinki - metalowe znaczki z agrafką Promocja - 100 szt. plakatów A3 za 99 zł brutto

Reklama zewnętrzna - Kasetony podświetlane i lica z plexi

Kasetony tłoczone i lica z plexi

Oferujemy w sprzedaży gotowe kasetony płaskie i tłoczone, jednostronne lub dwustronne, o określonych rozmiarach i kształtach. Nie wykonujemy kasetonów "na zamówienie", nie robimy elektryki w kasetonach Klientów i nie zajmujemy się czyszczeniem lic (zdejmowaniem starej grafiki). Nie wykonujemy również kasetonów w technologii napinanego lica winylowego (np. "system Millikena").

Możemy jednak zaproponować Państwu wykonanie zupełnie nowych lic z plexi do kasetonów. Stosujemy zarówno tradycyjne metody wykonania, czyli wycinanie grafiki ze specjalnych kolorowych folii translucentnych lub druk solwentowy na mlecznej folii translucentnej, jak i nowoczesną technologię bezpośredniego druku UV na plexi. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.

 

LICA KASETONÓW WYKLEJANE KOLOROWYMI FOLIAMI TRANSLUCENTNYMI

W tej technice można wykonać tylko proste wektorowe grafiki obiektowe, np. napis lub logo. Paleta dostępnych kolorów jest ograniczona, tak więc nie można uzyskać każdego możliwego koloru i nie można w tej technologii wykonać grafiki fotorealistycznej (ze zdjęciem). Zaletą takiego wyklejania jest bardzo duża trwałość folii (nawet do 7-10 lat) oraz jednolitość i świetne wysycenie koloru.

 

LICA KASETONÓW Z WYDRUKIEM SOLWENTOWYM NA FOLII TRANSLUCENTNEJ

Folia translucentna dzięki swojej unikalnej strukturze, bardzo dobrze rozprasza w sobie światło, niezależnie od tego czy jest naklejona na plexę mleczną czy przezroczystą. W druku solwentowym można wykonać pełnokolorowe grafiki zarówno wektorowe jak i rastrowe (zdjęcia), trudno jednak uzyskać dobry wizualnie kompromis pomiędzy jakością grafiki przy włączonym i wyłączonym podświetleniu. Wydruk, który ma dobrze wyglądać po podświetleniu, zazwyczaj staje się zbyt ciemny po wyłączeniu światła oraz odwrotnie - wydruk wyglądający estetycznie na wyłączonym kasetonie, staje się zazwyczaj zbyt blady po podświetleniu. Dlatego, pomimo atrakcyjniejszej ceny, w przypadku grafiki podświetlanej odchodzimy od druku solwentowego na rzecz druku UV.

 

DRUK BEZPOŚREDNI UV NA LICACH Z PLEXI MLECZNEJ LUB BEZBARWNEJ

W najnowocześniejszej obecnie na rynku technologii UV, nie ma konieczności drukowania na folii i wyklejania - pełnokolorową fotorealistyczną grafikę do kasetonu można wykonać bezpośrednio na podłożu z plexi lub poliwęglanu! Proponujemy Państwu rewelacyjnej jakości 3-warstwowy druk UV, który całkowicie rozwiązuje problem jakości wydruku. Drukując w trybie CMYK-WHITE-CMYK z wierzchu na mlecznej plexi, grafika wygląda idealnie zarówno po podświetleniu jak i bez niego. W tym samym trybie można wykonać wydruk od spodu na bezbarwnej plexi, dzięki czemu nadruk znajduje się wewnątrz kasetonu i nie jest wystawiony bezpośrednio na czynniki zewnętrzne (deszcz, brud i uszkodzenia mechaniczne). Zamiast stosunkowo kruchej plexi, można też użyć bardziej elastycznego i odpornego poliwęglanu. Jest to jednak najdroższy wariant druku.
Aby zapoznać się z cenami wszystkich naszych usług pobierz aktualny cennik [plik PDF ok. 3 MB]

O firmie Kontakt

Copyright 2011 Digicom Centrum Druku Cyfrowego