Kalendarze 2020 Nowe produkty w ofercie - torby prezentowe i naklejki 3D NOWOŚĆ! - Wizytówki z folią Soft-Touch Metalowe długopisy reklamowe z grawerem laserowym Teczki gratulacyjne złocone i tłoczone Przypinki - metalowe znaczki z agrafką Promocja - 100 szt. plakatów A3 za 99 zł brutto

Wycinanie grafiki z kolorowych folii

Wycinanie z kolorowych folii i wycinanie naklejek po obrysie

Oprócz druku wielkoformatowego, wykonujemy także usługę wycinania grafiki z kolorowych folii. Dysponujemy bardzo dobrym i precyzyjnym ploterem Summa Cut D120, na którym możemy wycinać zarówno z folii Oracal o szerokości 100 cm, jak i z folii MacTac o szerokości 123 cm. Do tych dwóch producentów mamy największe zaufanie i raczej nie wycinamy literek z innych folii. Ich oferta gatunków folii i kolorystyki jest na tyle szeroka, że bez problemu uda się dobrać właściwy materiał do praktycznie każdego zlecenia. Oprócz najpopularniejszych folii ekonomicznych, dostępne są oczywiście również inne folie - m.in. folie polimerowe, wylewane, bannerowe, translucentne, witrażowe, mrożone, czy metaliczne.

Cięcia nie wykonujemy" od ręki", ponieważ nie trzymamy wszystkich rodzajów folii na swoim magazynie, tylko zawsze zamawiamy materiał pod konkretne zlecenie - dzięki temu mamy większą pewność, że folie nie są przestarzałe i klej jest w dobrym stanie. Wadą tego rozwiązania jest to, że termin wykonania zlecenia to zazwyczaj ok. 2-3 dni.

 

JAK WYKLEJAĆ LITERKI WYCIĘTE Z FOLII ?

Klienci często pytają, czy muszą przyklejać napisy literka po literce... Otóż Klient otrzymuje literki gotowe do naklejenia, to znaczy, że wybieramy zbędną folię wokół wyciętej grafiki i całość zaklejamy specjalnym papierem transportowym, który umożliwia przeniesienie całych napisów dokładnie w takiej formie, jak to było przygotowane w projekcie. Papier transportowy dodatkowo zabezpiecza naklejkę przed porysowaniem lub innym uszkodzeniem mechanicznym podczas wyklejania, bo jak wiadomo grafikę trzeba mocno docisnąć, najlepiej filcową lub plastikową raklą. Samo wyklejanie można sobie ułatwić spsikując podłoże zwykłą wodą z odrobiną płynu do naczyń - dzięki temu łatwiej uniknąć ewentualnych pęcherzyków powietrza pod folią. A jeśli nawet jakieś pęcherzyki się pojawią, to można je po prostu przekłuć szpilką lub nożykiem i wycisnąć powietrze spod folii. Następnie należy delikatnie zdjąć papier transportowy z naklejki i gotowe!

 

PEŁNOKOLOROWE NAKLEJKI WYCINANE PO OBRYSIE

Naklejki wycięte w systemie OPOS

Nasz ploter tnący jest wyposażony w optyczny system rozpoznawania paserów OPOS, który umożliwia wycięcie wcześniej wydrukowanych naklejek po dowolnym kształcie. Wystarczy tylko rozmieścić wokół całej grafiki specjalne kwadratowe pasery i przygotować dodatkowy plik ze ścieżką w pliku EPS. System OPOS sprawdza wszystkie odległości pomiędzy paserami i koryguje ewentualne przekoszenie.


Sam proces cięcia jest bardzo szybki i niezwykle precyzyjny, a nie ma co ukrywać, że naklejka wycięta po kształcie albo mająca chociaż zaokrąglone rogi, prezentuje się znacznie lepiej niż zwykła prostokątna naklejka docięta nożykiem.
Aby zapoznać się z cenami wszystkich naszych usług pobierz aktualny cennik [plik PDF ok. 3 MB]

O firmie Kontakt

Copyright 2011 Digicom Centrum Druku Cyfrowego