Kalendarze 2020 Nowe produkty w ofercie - torby prezentowe i naklejki 3D NOWOŚĆ! - Wizytówki z folią Soft-Touch Metalowe długopisy reklamowe z grawerem laserowym Teczki gratulacyjne złocone i tłoczone Przypinki - metalowe znaczki z agrafką Promocja - 100 szt. plakatów A3 za 99 zł brutto

Reklama zewnętrzna - Oklejanie samochodów

Oklejanie samochodów

Wyklejanie samochodów to proces dosyć czasochłonny i złożony. Poziom trudności takiej usługi zależny jest od wybranej technologii oklejania, od sposobu przygotowania grafiki, oraz przede wszystkim od tego, czy oklejane są tylko fragmenty samochodu czy cała karoseria, co wiąże się zazwyczaj z demontażem niektórych elementów plastikowych. Rodzaj i jakość materiałów wybiera się pod kątem rodzaju wyklejania.

Wszystkie oklejane powierzchnie samochodu muszą być czyste. Szykując pojazd do aplikacji należy go umyć na myjni ale bez hydrowosku lub usługi woskowania, chociaż i tak auto będzie jeszcze dodatkowo dokładnie odtłuszczane w miejscach aplikacji folii. Po wyklejeniu grafiki, wszystkie elementy są zazwyczaj wygrzewane opalarką. Przez pierwszy tydzień po aplikacji, należy w miarę możliwości ostrożnie obchodzić się z reklamą i unikać myjni.

 

REKLAMA Z FOLII OWV NA TYLNEJ SZYBIE SAMOCHODU

Najprostszą, wręcz minimalistyczną wersją oklejenia samochodu, jest pełnokolorowy wydruk na perforowanej folii OWV i wyklejenie nią tylnej szyby samochodu. Przy dobrej pogodzie taka folia jest niemal niewidoczna od wewnątrz kabiny i w ogóle nie utrudnia prowadzenia pojazdu. Niektórym przeszkadza jednak fakt, że podczas opadów deszczu i przez pewien czas po opadach, woda zbiera się w dziurkach folii sprawiając, że przez szybę prawie nic nie widać.

Szyba samochodu oklejona folią OWV

W takim przypadku można się zdecydować na litery wycinane z kolorowych folii i wyklejenie na zewnątrz lub od wewnątrz szyby. Stosunkowo mała powierzchnia aplikacji i prosty sposób montażu, ma wpływ na bardzo atrakcyjną cenę takiej reklamy.

 

REKLAMA NA KAROSERII WYCINANA Z KOLOROWYCH FOLII

Wiele firm decyduje się na taką stosunkowo prostą, ale jednocześnie czystą i estetyczną formę reklamy mobilnej. Przecież nie zawsze jest konieczność zastosowania w reklamie zdjęć - czasem wystarczy tylko nazwa lub logo, jakieś hasło reklamowe i dane teleadresowe. Zaletą tej metody wyklejania jest duża trwałość folii barwionych w masie i to nawet tych ekonomicznych. Dodatkowo przy ewentualnej odsprzedaży samochodu, stosunkowo łatwo usunąć literki i doczyścić miejsca aplikacji.


Karoseria samochodu oklejona literami wyciętymi z folii

 

REKLAMA NA KAROSERII Z ELEMENTAMI DRUKOWANYMI

Często spotykanym wariantem oklejenia jest połączenie grafiki wycinanej z elementami drukowanymi. Takie realizacje są szczególnie popularne na samochodach dostawczych, gdzie są do dyspozycji duże i w miarę płaskie powierzchnie karoserii. Koszt takiej reklamy jest już zazwyczaj większy, gdyż wymaga połączenia dwóch lub nawet trzech technologii wyklejania.
Jakość zastosowanej folii dobiera się w zależności od głębokości przetłoczeń karoserii w miejscach wyklejania (folia monomeryczna, polimerowa lub wylewana), natomiast zawsze jest niezbędne zabezpieczenie wydruku lakierem lub laminatem z filtrem UV.

Karoseria samochodu oklejona literami wyciętymi z folii oraz wydrukiem

OKLEJANIE CAŁEJ KAROSERII SAMOCHODU (CAR WRAPPING)

Najdroższym i najtrudniejszym, ale też najbardziej skutecznym i przyciągającym wzrok rodzajem oklejenia, jest wyklejanie całej bryły samochodu. Na taką formę reklamy mobilnej najczęściej decydują się duże firmy i znane marki produktów, dysponujące dużą flotą samochodów i stawiające na mocny efekt marketingowy. W tym przypadku ZAWSZE stosuje się folie wylewane z najwyższej półki, dodatkowo zabezpiecza się grafikę lakierem płynnym lub laminatem z bezbarwnej folii wylewanej. Aby efekt końcowy był perfekcyjny należy na czas oklejania zdemontować niektóre elementy plastikowe (np. klamki, listwy lub klosze lamp) oraz dodatkowo okleić elementy "wystające" takie jak zderzaki i lusterka. Jako przedłużenie grafiki na karoserii okleja się również szyby boczne i szybę tylnią przy zastosowaniu folii perforowanej OWV. Grafika podczas wyklejania jest mocno naciągana, dlatego aby uniknąć deformacji tekstów, często liternictwo wycina się z folii ploterowej i wykleja się później, jako dodatkową warstwę.

 

TYMCZASOWA REKLAMA MOBILNA

Reklama tymczasowa na samochodzie, to nic innego jak naklejki na folii magnetycznej. Jeśli używają Państwo samochodu prywatnego do celów firmowych (np. korporacje taksówkarskie, usługi kurierskie, tele pizza), to informujemy, że wykonujemy również magnesy reklamowe na samochody. Stosujemy folię magnetyczną, czyli magnes o grubości 0,7 mm w rolce o szerokości 61 cm, na który naklejamy zwykłą białą folię samoprzylepną z nadrukiem solwentowym. Ze względu na zastosowanie, zalecamy lakierowanie wydruku laminatem płynnym z filtrem UV, który jednocześnie zabezpiecza grafikę przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Mamy zwyczaj zaokrąglania rogów formatki, dzięki czemu prawidłowo zamocowany magnes na czystej karoserii bez zaprawek blacharsko-lakierniczych powinien wytrzymać nawet jazdę z prędkością do 120 km/h.

 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/klient.dhosting.pl/piemar1/druk.digicom.com.pl/public_html/lib/html_entity_decode_php4.php on line 306

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/klient.dhosting.pl/piemar1/druk.digicom.com.pl/public_html/lib/html_entity_decode_php4.php on line 307

Aby zapoznać się z cenami wszystkich naszych usług pobierz aktualny cennik [plik PDF ok. 3 MB]

O firmie Kontakt

Copyright 2011 Digicom Centrum Druku Cyfrowego