Nowe produkty w ofercie - torby prezentowe i naklejki 3D NOWOŚĆ! - Wizytówki z folią Soft-Touch Metalowe długopisy reklamowe z grawerem laserowym Teczki gratulacyjne złocone i tłoczone Przypinki - metalowe znaczki z agrafką Promocja - 100 szt. plakatów A3 za 99 zł brutto

Oprawianie prac - bindowanie, spirale, sztywna oprawa

Oprawianie prac i dokumentów, bindowanie, sztywna oprawa

Wszelkie dokumenty wydrukowane u nas cyfrowo, możemy dodatkowo zszyć, zbindować lub oprawić na kilka różnych sposobów.

 

FALCOWANIE I ZSZYWANIE NA FINISZERZE

Niektóre z naszych drukarek cyfrowych marki Develop
są wyposażone w finiszery. Pozwalają one zszyć kartki
w formę bloczku notesowego lub falcują (łamią) wydruki
na pół i zszywają przez środek w formę rozkładanej broszury. W ten sposób najprościej i najszybciej można zrobić kilkunastostronicowe katalogi lub instrukcje obsługi.

Ineo +6000L z finiszerem

 

BINDOWANIE PLASTIKOWYMI GRZBIETAMI LUB SPIRALAMI

Wykonane u nas wydruki możemy przedziurkować przy krawędzi i założyć plastikowe grzbiety lub metalowe spirale, takie jak tradycyjnie stosuje się w kalendarzach ściennych. Posiadamy najbardziej uniwersalne grzbiety plastikowe w kolorze czarnym oraz dwa kolory grzbietów drucianych (biały i czarny). Oczywiście wszystkie dostępne są w kilku rozmiarach, aby móc zbindować dokumenty od kilku
do nawet 120 kartek. Na front dokumentu dajemy zazwyczaj cienki arkusz przezroczystego tworzywa, natomiast na tył dajemy tłoczoną kartonową okładkę.
Bindownica do oprawiania w plastikowe grzbiety i spirale


Główna różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami bindowania to ogólna estetyka oraz istotny fakt, że stosując grzbiety plastikowe można książkę tylko rozłożyć, a przy oprawie drutowej można strony przerzucić zupełnie na tył. Dodatkowo oprawiając w spiralę, można umieścić w niej wieszak - jest to szczególnie istotne przy druku kalendarzy ściennych. Zaletą grzbietów plastikowych jest natomiast to, że można nimi zbindować nawet całą ryzę papieru (500 arkuszy) a dodatkowo w każdej chwili można dokładać lub wyjmować poszczególne kartki.

 

TERMOBINDOWANIE

Termobindowanie, to wklejanie dokumentów w gotową plastikową okładkę. Oprawione dokumenty prezentują
się bardzo profesjonalnie, a do tego są lekkie i odporne
na uszkodzenia. Szczególnie polecamy je do oprawiania umów i ofert handlowych, materiałów konferencyjnych
i szkoleniowych, raportów, ekspertyz i kosztorysów.
W stałej ofercie posiadamy białe okładki A4 pozwalające
na złączenie maksymalnie 80 kartek.

Termobindownica OPUS

 

OPRAWA TWARDA

Systemy twardej oprawy "MetalBind", "C-Bind"
i "HardCover" to najtrwalsze sposoby bindowania,
ponieważ zarówno okładki jak i dokumenty,
zaciśnięte są razem w metalowym kanale.

Bindownica w systemie OPUS MetalBind Atlas

Jednocześnie jest to system bezpieczny dla dokumentów, ponieważ kartki nie są dziurkowane, szyte, ani sklejane - można w ten sposób oprawiać nawet cenne oryginały. Równie ważne są też walory estetyczne i użytkowe - przednia strona oprawy nigdy nie ulega deformacji i nie nosi żadnych śladów działania bindownicy, metalowy kanał czyni całą dokumentację sztywną i pozwala na postawienie jej pionowo na półce.

Posiadamy okładki A4 w kolorze granatowym i bordowym, ze standardowymi tytułami "Praca Magisterska", "Praca Licencjacka" i "Praca Doktorska". System "MetalBind" daje nieograniczone możliwości personalizacji zarówno okładek, jak i grzbietów dokumentacji - na specjalne zamówienie wykonujemy czcionki lub matryce do tłoczenia i złocenia, jednak takie indywidualne znakowanie znacznie podraża koszt, więc stosowane jest raczej przy większych seriach.

 

OPRAWA TWARDA PEŁNOKOLOROWA

Indywidualne pełnokolorowe okładki "MetalBind" to nowa jakość oprawy! Posiadają one wszystkie zalety tradycyjnej sztywnej oprawy, a dodatkowo pozwalają na wykończenie okładki i grzbietu dowolną grafiką. Jest to idealne rozwiązanie dla druku pamiątkowych albumów i fotoksiążek.Aby zapoznać się z cenami wszystkich naszych usług pobierz aktualny cennik [plik PDF ok. 3 MB]

O firmie Kontakt

Copyright 2011 Digicom Centrum Druku Cyfrowego