Kalendarze 2020 Nowe produkty w ofercie - torby prezentowe i naklejki 3D NOWOŚĆ! - Wizytówki z folią Soft-Touch Metalowe długopisy reklamowe z grawerem laserowym Teczki gratulacyjne złocone i tłoczone Przypinki - metalowe znaczki z agrafką Promocja - 100 szt. plakatów A3 za 99 zł brutto

Reklama zewnętrzna - Litery 3D ze styroduru

Litery 3D ze styropianu lub styroduru, lico z plexi

Reklama zewnętrzna na budynkach to nie tylko bannery, tablice i kasetony. Kolejną, chociaż mniej popularną formą reklamy są litery ze styroduru lub styropianu. O wyborze materiału decyduje zazwyczaj wielkość elementów - do mniejszych literek używa się styroduru, który jest gęściejszy i ma gładszą powierzchnię, do większych znaków można użyć gęsto spienionego styropianu przeznaczonego na strop lub podłogę, natomiast do bardzo dużych brył stosuje się zwykły styropian o dość dużych "kulkach", jednak często konieczne jest jego otynkowanie. Dostępne są płyty o rozmiarze 100x50 cm lub 120x60 cm, natomiast grubości zaczynają się od 2 cm. Ważny jest odpowiedni dobór grubości materiału do wysokości literek, aby zachować właściwe proporcje wymiarów, tak żeby małe literki nie wyglądały jak masywne klocki.

Ploter termiczny Megablock P60

Litery wycinamy na tzw. ploterze termicznym
przy pomocy drutu oporowego. Ewentualne ubytki
lub wgniecenia na powierzchni czołowej materiału powinno się zaszpachlować przed malowaniem.

Większe elementy łączy się ze sobą, a miejsce
łączenia również wykańcza się szpachlówką.
Tak przygotowany element można pomalować
wałkiem lub natryskowo.

Eleganckim sposobem wykończenia powierzchni czołowej jest wykonanie lic z kolorowej plexi. Takie lica wycina się laserem lub frezarką, przy czym po mechanicznym frezowaniu trzeba je jeszcze opalić na krawędziach. Oczywiście stosując taki rodzaj wykończenia nie ma potrzeby szpachlowania i malowania frontów literek. Gotowe litery nakleja się na elewację przy pomocy kleju montażowego w kartuszu, może to być np. popularny "Fix All".
Aby zapoznać się z cenami wszystkich naszych usług pobierz aktualny cennik [plik PDF ok. 3 MB]

O firmie Kontakt

Copyright 2011 Digicom Centrum Druku Cyfrowego